Srážky se zvěří způsobují každý rok značné škody na vozidlech i nesčetné množství vážných dopravních nehod, za které lesní zvěř často zaplatí životem. Předcházejte těmto neštěstím pomocí pachového ohradníku, který je nejen účinný i na místech, kde není možné nainstalovat pevné oplocení, ale je také šetrný k životnímu prostředí.
Pachový ohradník u silnic jako účinný systém proti srážce se zvěří
Díky instalaci pachových ohradníků kolem pozemních komunikací se nám účinně daří snižovat počet dopravních nehod způsobených střetem s vysokou zvěří a divokými prasaty. Pachová zradidla proti střetu se zvěří jsou nejen efektivní, ale díky biodegradabilnímu složení také šetrná k přírodě. Navíc se jedná o poměrně nízkonákladové řešení.
Před samotnou instalací probíhá na základě reálných dat lokalizace úseků častých střetů se zvěří. Jedná se zejména o migrační zóny spárkaté a černé zvěře. Pachový plašič lesní zvěře se instaluje také v blízkosti již vytvořených biokoridorů, aby se zabránilo migraci zvířat přes silnici. Účinnost pachové ohrady se pravidelně kontroluje olfaktometrií a obnovuje se oživením pachového koncentrátu.
- účinně a ekologicky snižuje počet dopravních nehod způsobených střetem s divokou zvěří
- nosiče i pachový koncentrát jsou v přírodě 100% rozložitelné
- složení bez toxických látek
- instalace je možná i na špatně dostupných místech a v nerovném terénu
- nízké pořizovací náklady
Jak pachové ohradníky u cesty fungují
Pachová zradidla zvěře u silnic vylučují vlivem slunečního záření do ovzduší koncentrovanou látku imitující pach přirozeného predátora zvěře. Koncentrát pachového ohradníku proti divokým prasatům nebo vysoké zvěři se injektuje do biodegradabilního nosiče BIO10, který má otevřené póry a zabezpečuje tak vysoký difuzní koeficient pachové látky. Pachový ohradník splňuje podmínky zákona č. 17/1992 Sb. o životním prostředí a zákona č. 324/2016 Sb. o biocidech. Více informací o složení pachových ohradníků se dočtete v poradně našeho e-shopu.